niedziela, 17 sierpnia 2008
Nowe ruloniki

Wiem są młynki, lakeczki, czy jak tam je zwą, czyli przyrządy do pomocy, ale nie mam, więc wymyślam. (otwieram drzwi dawno już otwarte, ale skoro lubię) Powstały obróżki na szyję do zawieszek. Dwie pierwsze, a właściwie trzy w poprzednich wpisach. Następne trzeba sfotografować, a słońca jak na lekarstwo. Mój aparat najładniejsze zdjęcia robi przy dobrym oświetleniu, a ja za najlepsze uznaje te w plenerze.

jedna różnokolorowa

 

 

 

Mam też pomysł,żeby na drutach, a makramowych myślą od tak dawna i jakoś ciągle odpadam (córka koleżanki robi tak wspaniałe, że to pewnie dlatego)

 

 

 

 

 

 

piątek, 15 sierpnia 2008
Dwa szydełkowe naszyjniki

Jeszcze dwie próby naszyjników w stylu irlandzkiej koronki, pierwsze jeszcze niedopracowane, ale myślę, że nastepne bedą coraz to lepsze

czwartek, 14 sierpnia 2008
Szydełkowy naszyjnik

Z cieniowanej bawełny szydełkiem powstał naszyjnik, myślę, że przyozdobię go maleńkimi brązowymi koraliczkami, ale to jutro przy świetle dziennym.

środa, 06 sierpnia 2008
Już jest

Skończyłam,teraz dylemat czy mają być frędzle czy nie, na razie stanęło, że nie

wtorek, 05 sierpnia 2008
Co to będzie.......

Im bliżej koniec tym jestem mniej zadowolona , ale pierwsze koty za płoty, następna będzie już inna i tak zawsze. Dziś dzień wykańczania, niteczki wciąganie supełeczki koszmar, a nadodatek świadomość , że aparat przekłamuje kolory, (muszę się nauczyć ustawia się balans bieli). Moją nadzieją jest setka wełna czyli po odparowaniu powinno się wszystko wyrównać.

następne długo odkładane wyzwanie nunofilc, dostałam jedwabny szal mam czesankę , teraz projekt i do układania turlania, moczenia turlania. Kolor szala trochę nie taki, najlepiej określić to brzoskwinia, trochę brudna,może łosoś, ale ten bardziej bałtycki. Wzór czesankowy musi być stosunkowo gęsty bo jedwab ma felery, przebarwienia i przetarcia. Muszę pomyśleć ........

Następne "wyzwanie" ruloniki. Mam już zapiącia , poszyte obróżki , teraz tylko ustalenie długości i problem jak to ładnie połączyć ????????

Czekam na nowego Kleina, kupiony na pchlim targu w Wiedniu wraz z dwoma innymi starymi pocztówkami, trafią do mnie pewnie w piątek.

niedziela, 03 sierpnia 2008
.........
21:58, filcowe
Link Dodaj komentarz »
Trochę dalej

Posunęła się moja robótka, zmieniona koncepcja

Mało co widać ale zarys ogólny myślę, że widać.